Ogłoszenia na I Niedzielę Adwentu. 02.12.2018r.

1. Dzisiaj I Niedziela Adwentu. Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Okres Adwentu ma podwójny charakter. Jest okresem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez którą wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Równocześnie Adwent jest okresem, w którym przez wspomnienie pierwszego przyjścia Chrystusa kieruje się dusze ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Z obu tych względów Adwent jest okresem pobożnego, tęsknego i radosnego oczekiwania. Dzieci na Msze św. przynoszą lampiony – znak czuwania i oczekiwania. Bardzo proszę rodziców, by uaktywniali dzieci do praktykowania tego zwyczaju.

2. Św. Mikołaj! Gdzie on jest?

3. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Msza św. w Połupinie o g.17:00 poprzedzona okazją do spowiedzi św.

4. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszki po Mszy św. na pomoc Kościołowi katolickiemu na Wschodzie.

5. Rozpoczynają się w naszym dekanacie adwentowe spowiedzi przedświąteczne. W naszej parafii spowiedź odbędzie się w środę 19.XII.

6. Serdecznie dziękuję za ofiary składane na rzecz remontu naszej świątyni.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczętego tygodnia najlepsze życzenia: dobrego zdrowia i wszelkich Bożych łask na każdy dzień.

8. Do nabycia w zakrystii tygodniki: „Gość Niedzielny” i „Niedziela”, kalendarze na przyszły rok oraz świece na stół wigilijny w ramach „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” po 6zł.

9. Za wszelkie zaangażowanie i ofiary na rzecz naszej Parafii oraz za troskę o naszą świątynię – Bóg zapłać.