Ogłoszenia na III Niedzielę Adwentu. 16.12.2018r.

1. Dzisiaj III Niedziela Adwentu zwana Niedzielą Radości - Gaudete. Adwent to czas radosnego czuwania i przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego oraz do powtórnego przyjścia Chrystusa na końcu czasów. Dzieci na Msze św. przynoszą lampiony – znak czuwania i oczekiwania. Bardzo proszę rodziców, by uaktywniali dzieci do praktykowania tego zwyczaju.

2. Dzisiaj dzień solidarności z kapłanami - seniorami. Modlimy się za księży emerytów o zdrowie, błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski. Ofiary złożone dzisiaj na tacę przeznaczone są na utrzymanie Domu Księży Emerytów w Zielonej Górze.

3. W naszej parafii spowiedź przedświąteczna odbędzie się w środę 19.XII. w następującym porządku:

• Strumienno g.16:00 ;
  • Nowy Zagór g.16:15 ;
  • Stary Raduszec g.16:30;
  • Połupin od g.17:00.

Wszędzie po spowiedzi - Komunia św.

4. Osoby chore i starsze w ich domach z przedświąteczną posługą sakramentalną będę odwiedzał w piątek 21.XII od g.12:00. Proszę o zgłoszenia po Mszy św.

5. W piątek o g.16:00 w Połupinie organizujemy i budujemy szopkę bożonarodzeniową. Zapraszam do pomocy i współpracy.

6. W trzecim tygodniu Adwentu – kwartalne dni modlitwy o życie chrześcijańskie rodzin.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczętego tygodnia najlepsze życzenia: dobrego zdrowia i wszelkich Bożych łask na każdy dzień.

8. Do nabycia w zakrystii tygodniki: „Gość Niedzielny” i „Niedziela”, kalendarze na przyszły rok, świece na stół wigilijny w ramach „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” po 6zł. oraz opłatki na Święta – ofiara dobrowolna.

9. Za wszelkie zaangażowanie i ofiary na rzecz naszej Parafii oraz za troskę o naszą świątynię – serdeczne Bóg zapłać.