Parafia Połupin pw. bł. Karoliny Kózka

Ogłoszenia na IV Niedzielę Adwentu. 23.12.2018r.

1. Dzisiaj IV Niedziela Adwentu.

2. Jutro Wigilia Narodzenia Pańskiego - zachowujemy tradycję i zwyczaje polskie podczas wieczerzy wigilijnej: niech towarzyszy nam wspólna modlitwa, zapalamy świecę, czytamy fragment Pisma Świętego o Narodzeniu Zbawiciela /Łk 2,1-14/, dzielimy się opłatkiem, wspólnie śpiewamy kolędy, darujemy sobie winy i urazy – oto zwyczaje wigilijne, które należy pielęgnować, zachowywać i przekazywać przyszłym pokoleniom. Kościół zachęca nas w tym dniu do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych wszystkich od 14 roku życia oraz od spożywania alkoholu.

3. Pasterki jutro: Nowy Zagór – g. 22:00; Połupin - g. 24:00. Ofiary złożone podczas Pasterki przeznaczone są na Fundusz Ochrony Dziecka i Matki im. ks. Bpa Wilhelma Pluty.

4. Pojutrze 25.12. Uroczystość Narodzenia Pańskiego; w środę II Dzień Świąt – Św. Szczepana – patronalny dzień KUL-u. Msze św. w tych dniach jak w każdą niedzielę a ofiary złożone w II dzień Świąt przeznaczone są na KUL oraz na Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze.

5. W przyszłą niedzielę święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa – Patronalne Święto Rodzin Katolickich.

6. Serdecznie dziękuję za ofiary składane na rzecz remontu naszej świątyni.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczętego, świątecznego tygodnia najlepsze życzenia: dobrego zdrowia i wszelkich Bożych łask na każdy dzień.

8. Do nabycia w zakrystii tygodniki: „Gość Niedzielny” i „Niedziela”, kalendarze na przyszły rok, świece na stół świąteczny oraz jeszcze opłatki na Wigilię.

9. Za wszelkie zaangażowanie i ofiary na rzecz naszej Parafii oraz za troskę o naszą świątynię – serdeczne Bóg zapłać.

 

Proboszcz:
ks. Andrzej Cieślak

Adres

Parafia pw. bł. Karoliny Kózka
ul. Słoneczna 10a
Połupin
66-600 Krosno Odrzańskie
tel.: +48 68-383-69-35
e-mail:

Niedzielne Msze Św.

Połupin /niedziela 10:30
Połupin /sobota 18:00
Nowy Zagór 09:00
Stary Raduszec 12:00
Strumienno 13:00