Ogłoszenia na Niedzielę w oktawie Bożego Narodzenia. 30.12.2018r.

1. Dzisiaj Niedziela w Oktawie Narodzenia Pańskiego, święto św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa – patronalne święto rodzin katolickich.

2. Jutro zakończenie tego 2018r. Msza św. w Połupinie o g.15.00. Wspólnie podziękujmy Panu Bogu za troski, doświadczenia i radości.

3. Nowy Rok we wtorek 01.01.2019 - uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki - Maryi. Światowy Dzień Modlitw o Pokój na świecie. Msze św. w tym dniu:

• Strumienno –15.30;
  • Stary Raduszec – 16.30;
  • Nowy Zagór – 17.30;
  • Połupin – 18.30.

4. W środę 02.01. rozpoczynamy wizytę duszpasterską w naszej parafii – kolęda: przyjęcie kapłana z wizytą duszpasterską jest aktem publicznego wyznania wiary, a zarazem znakiem jedności i żywej więzi Kościoła Domowego z Kościołem Parafialnym i tym samym Kościołem Powszechnym. W czasie kolędy staramy się w miarę możliwości być wszyscy obecni w domu. Stół nakrywamy obrusem, kładziemy Pismo Święte, stawiamy krzyż, naczynie z wodą święconą, kropidło i zapalamy świece. Wyłączamy telewizor. Dzieci i młodzież przygotowują zeszyty i ćwiczenia od religii do sprawdzenia. Kandydaci do bierzmowania również indeksy.

5. Porządek kolędy na ten tydzień:

• środa od g. 16.00 Retno /od ostatniego nr Kolonii do nr 1 /;
  • czwartek od g. 16.00 Strumienno /od nr 49 do 27 /;
  • piątek od g. 16.00 Strumienno /od nr 26 do 1 /;
  • sobota od g. 11.00 Stary Raduszec - Elektrownia i bloki: od ostatniej klatki bloku 80 do 1 klatki bloku 79

Cały plan kolędy w naszej parafii jest podany na naszej parafialnej stronie internetowej: www.parafia-polupin.pl

6. W niedzielę 06 stycznia uroczystość Objawienia Pańskiego, tradycyjnie nazywaną świętem Trzech Króli. W czasie Mszy św. poświęcenie kredy, kadzidła i wody. Kredą znaczymy drzwi naszych mieszkań znakami: C + M + B 2018 /Christus mansionem benedicat = Chrystus mieszkanie błogosławi/. Pobłogosławionym kadzidłem okadzamy mieszkanie, aby nasza modlitwa była miłą Panu jak zapach dymu kadzidła. Ofiary złożone w tym dniu na tacę przeznaczone są na działalność misyjną Kościoła.

7. Serdecznie dziękuję za ofiary składane na rzecz remontu naszej świątyni.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczętego tygodnia najlepsze życzenia.

9. Do nabycia w zakrystii po Mszy św. tygodniki: „Gość Niedzielny” i „Niedziela”.

10. Za wszelkie zaangażowanie i ofiary na rzecz naszej Parafii oraz za troskę o naszą świątynię – Bóg zapłać.