Parafia Połupin pw. bł. Karoliny Kózka

Ogłoszenia na IV Niedzielę Wielkiego Postu. 14.03.2021r.

1. Dzisiaj IV Niedziela Wielkiego Postu. Zwana „laetare”.

2. Dzisiaj rozpoczynamy Rekolekcyjne, Wielkopostne Dni Skupienia w naszej parafii, które trwać będą do wtorku 16.03. Przewodzi im ks. mgr Piotr Juckiewicz z Bytnicy. Gorzkie Żale w Połupinie dzisiaj o g.16:00. Po nabożeństwie konferencja dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania /obydwie grupy/. Młodzież przynosi teksty Gorzkich Żali oraz indeksy.

3. Dzisiaj i w kolejne niedziele Wielkiego Postu okazja złożenia ofiary do puszki na Jałmużnę postną, Grób Pański w Jerozolimie i na kwiaty do naszego parafialnego Grobu Pańskiego.

4. W piątek uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych.

5. Serdecznie zachęcam do przeżywania treści tajemnic zawartych w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki: Droga Krzyżowa o g.17:00 oraz Gorzkie Żale w niedziele: w kościołach filialnych bezpośrednio po Mszy św., a w kościele parafialnym w Połupinie o g. 16:00 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i błogosławieństwem.

6. W czasie pandemii nie lekceważmy wskazanych zasad higieny: odkażajmy dłonie, zachowujmy zalecane odległości i nośmy maseczki zwłaszcza w miejscach zgromadzeń.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczętego tygodnia najlepsze życzenia: dobrego zdrowia, obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

8. Do nabycia w zakrystii tygodniki: „Gość Niedzielny” i „Niedziela” oraz paschaliki wielk. po 15zł. 9. Za wszelkie zaangażowanie i ofiary na rzecz naszej Parafii oraz za troskę o naszą świątynię – Bóg zapłać.

 

 

Proboszcz: ks. Andrzej Cieślak

Adres

Parafia pw. bł. Karoliny Kózka
ul. Słoneczna 10a
Połupin
66-600 Krosno Odrzańskie
tel.: +48 68-383-69-35
e-mail:

Niedzielne Msze Św.

Połupin /niedziela 10:30
Połupin /sobota 18:00
Nowy Zagór 09:00
Stary Raduszec 12:00
Strumienno 13:00