Parafia Połupin pw. bł. Karoliny Kózka

Ogłoszenia na Niedzielę Palmową – VI Wielkiego Postu. 28.03.2021r.

1. Dzisiaj VI Niedziela Wielkiego Postu – Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Poświęcone palmy to znak radości z triumfalnego wjazdu Chrystusa do Jerozolimy, zapowiadającego tydzień Męki Pańskiej - Wielki Tydzień. To najważniejszy Tydzień w roku kościelnym. Liturgiczne Gorzkie Żale dzisiaj w Połupinie o g.16:00.

2. Ze spowiedzi wielkanocnej można korzystać do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego.

3. Osoby starsze i chore w naszej parafii ze świąteczną posługą sakramentalną odwiedzać będę w ich domach w Wielką Środę – 31.03. od g.13:00. Proszę o zgłoszenia.

4. Proszę o przyozdobienie krzyży przydrożnych z racji Świąt Wielkanocnych.

5. Zapowiedzi:

1) MAJEWSKI Rafał Przemysław oraz OLEJNICZAK Ewelina Aneta.

2) KLIMKO Aleksander Narcyz oraz JOŃCZYK Aneta Kinga.

6. Ostatnia Droga Krzyżowa w tym Wielkim Poście w Połupinie, w Wielki Piątek o g.15:00, ponieważ o tej godz. został ukrzyżowany Pan Jezus. Tradycyjnie prowadzi ja Żywy Różaniec. /Zawsze najowocniej i najpiękniej/. Pamiętajmy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły a w miarę możliwości do Wigilii Paschalnej.

7. Pamiętajmy, aby w czasie pandemii nie lekceważyć wskazanych zasad higieny: odkażajmy dłonie, zachowujmy zalecane odległości i nośmy maseczki oraz dbajmy o frekwencję: 1 osoba na 20 m2; Połupin - 20; Nowy Zagór - 16; Stary Raduszec - 10; Strumienno - 6

PORZĄDEK TRIDUUM PASCHALNEGO:

WIELKI CZWARTEK:

Ustanowienie Sakramentów: Eucharystii i Kapłaństwa. - g.18:00 – Msza św. Wieczerzy Pańskiej w Połupinie.

WIELKI PIĄTEK:

Dzień zbawczej Męki i Śmierci Pana Jezusa /post ścisły/. - g. 15:00 - Połupin – Ostatnia Droga Krzyżowa oraz Nabożeństwo Wielkiego Piątku.

WIELKA SOBOTA:

Wigilia Paschalna. g.18:00 - Połupin – Liturgia Wigilii Paschalnej / liturgia Słowa i Msza Zmartwychwstania Pańskiego/ - na liturgię przynosimy paschaliki. POŚWIĘCENIE pokarmów w Wielką Sobotę: Prywatnie w domach.

WIELKANOC - NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO:

Msze św.:

  • Połupin – g. 08:00 i 10:30;
  • Nowy Zagór – g. 09:00;
  • Stary Raduszec – g.12:00;
  • Strumienno – g.13:00.

W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. jak w każdą niedzielę.

Istnieje możliwość przeżywania TRIDUUM PASCHALNEGO poprzez media: TVP3 Gorzów Wlkp. oraz Radio Zachód o g.19:00 jak i na Facebooku o g.18:00 z Krosna Odrzańskiego.

 

Proboszcz: ks. Andrzej Cieślak

Adres

Parafia pw. bł. Karoliny Kózka
ul. Słoneczna 10a
Połupin
66-600 Krosno Odrzańskie
tel.: +48 68-383-69-35
e-mail:

Niedzielne Msze Św.

Połupin /niedziela 10:30
Połupin /sobota 18:00
Nowy Zagór 09:00
Stary Raduszec 12:00
Strumienno 13:00